Bomboniéra

Včera se mi přisnil sen…. a já Vám chci o něm říct.
Bylo v něm prostřeno na jednu snídani.
LIFE IS A LIKE A BOX OF CHOCOLATE, YOU NEVER KNOW WHAT YOU GONNA GET.
Forest Gump

Tento film jsem viděla jenom v kinech v průběhu měsíce 8 krát a tato věta ve mne zůstala celý život. Mnohokrát poslouchám jak si život s námi zahrává, jak nám klade pořád nějaké překážky do cesty, jak…….nikdy nevíme co přijde. Ale koukli jsme se na to někdy z jiné strany? Že bomboniéra má z druhé strany návod? Ale jak otočit tuto krabici našeho života???

Znamení… slysěli jste už o nich? Nemyslím jenom ty velké jako jsou zjevení panenky Marie v Lurdách, ale hlavně ty, které nás provádějí každý den. Vás ne? Tak jenom zkuste v této době zpomalit svoje vnímání a koukejte se pořádně kolem. Hledáte práci a měli jste dnes nutkavý pocit si koupit právě jedny noviny? Proč jste to neudělali, tam byla příležitost pro Vás. Každou minutu dostáváme spoustu odpovědí od vesmíru na všechno, na co se ptáme. Jenom to není na billboardu, aby jsme to všechno konečne viděli. Zakopli jste?Honem se zkuste vrátit v myšlenkách a to, na co jste mysleli, je odpověď na Váš dotaz. Každý z nás má řeč svých znamení (tak jako řeč svých snů), tak proto když si nevíte rady co by to pro Vás mohlo znamenat, založte si svůj deníček a pište si co se stalo poté co jste například našli pírko na zemi, když Vám někdo (něco) proběhlo přes cestu, nebo jste zabloudili. Vnímejte vaše pocity v těchto situacích a najdete odpověď.

Největším učitelem na čtení znamení je pouť (povídá o ní i knížka Alchymista od Poelba Coelho). Vím, že není jednoduché se dnes sbalit a jít pěšky do Compostelly 🙂 ale pouť může být i krátká a můžete si ji jednoduše udělat i v sousedním městě (nejlépe kde to neznáte). Právě na takovéto pouti můžeme objevit něco ze svého nitra.

Pro Vás odvážlivce pár rad:
– vypněte mobil, internet a všechno, kde vás mohou vaši známí zastihnout a spojit se s vámi, přestaňte dělat rutinní věci které děláte denně, vyjděte ze zóny komfortu (jezděte třeba vlakem místo auta, nebo choďte pěšky, věřte, že pak nebudete určitě myslet na nic jiné než na danou sekundu vašeho bytí)
– nemělo by se mluvit, nebo co nejméně
– používejte jednoduchou afirmaci, nebo motlidbu
– doporučení – navenek komunikujte v cizím jazyce, vevnitř mateřským – nitro se oddělí od vnějšího světa
– a nejdůležitější – sledujte všechny symboly….pište si deník (všichni cestovatelé ho psali,
pamatujete?)

Vnímejte do jakých situací se dostanete, jestli Vám někdo bezištně pomůže nebo budete na všechno sám (přemýšlejte jestli vůbec někomu dovolíte pomoc), jaké lidi potkáváte, o čem si povídají (v zahraničí vnímejte jejich energii, mimiku),

Pouť je přítomnost…..včerejší úspěch pro dnešek nic neznamená. Každé ráno začínáte znovu a dostávate se k sobě blíž a blíž. Objevujete nové cesty, nové situace. Takovou poutí může být i zájezd do zahraničí, ale potřebujete mít možnost udělat si vlastní rytmus, dělat věci tak, jak to cítíte a naslouchat svoji intuici. A pak není problém, že bydlíte v hotelu a přijeli jste s cestovkou….. celých 14 dnů nikoho z nich nemusíte ani potkat.

A protože já jsem prototyp změny a ne vždy se mi podaří vyrazit někam na pouť, tak jako mnozí z nás pravidelně dělám putování ve vlastní domácnosti…. ano, hýbu nábytkem, vytvářím nové prostředí, dělám nové cestičky doma a v životě. A to můžeme všichni….posunout skříň našich strachů, která na stejném místě stojí už 10 let a pěkně se plní.

A i proto mám možnost si z bomboniéry vybrat bombón jaký se mi líbí i když někdy cíleně vybírám ty, které nejsou lákavé. Inu každému se stane, že dostane něco, co nečekal……ale to už je jiná pohádka.

A co vy, také chcete vybírat svůj bombón?

PS: pár všeobecných výkladů znamení:
netopýr – saturn – zkouška
kohout – mars – rozcestí, změna směru
duha, blesk, velká žára (ohňostoroj) – Pluto – potlačená minulost uprchla z okovů – saháš si na své dno
ptáček zpěváček – Merkur – poselství zhůry
bažant, páv – Jupiter – radost a šťastné náhody
Holubice – Venuše – radost, pokušení
Pes – dračí ocas – vyhání z Vás nečisté vlivy (štěkání)
Padající hvězda, opilec – neptun – blížíš se k cíli, ke svým snům

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *