Buněčná podvýživa a krása – jak to spolu souvisí?

Buněčná podvýživa vzniká z nedostatku přijímaných živin

V dnešní době, kdy se většina lidí stravuje nezdravě, nehlídá si svůj pitný režim a nedbá na to, aby měli pravidelný pohyb, může náš organismus trpět buněčnou podvýživou a to i v případě, že váha nebo zrcadlo zdánlivě ukazují něco jiného. Je to stav, kdy v potravě nepřijímáme dostatek živin a buňky našeho těla pak nemohou správně fungovat. Každá buňka těla totiž potřebuje na správné fungování určité množství vitamínů, minerálů, stopových prvků i kyselin, sacharidů a tuků. Vědci například zjistili, že ideálně bychom na snídani měli přijmout 114 živin. Abychom to všechno získali, museli bychom přijmout potravu s kalorickou hodnotou okolo 2000 kcal. To je nemyslitelné. Demonstruje to ale důležitost potravy i přijímaných živin.

Jak může být krása ovlivněna výživou

Buněčná podvýživa má celkem tři fáze. V té první je člověk unavený, padají mu vlasy, lámou se mu nehty a třepí se mu konečky vlasů. Buněčná podvýživa tak ovlivňuje i to, jak vypadáme. Naše vnější krása je vždy odrazem toho, jaká je naše vnitřní krása.

Když naše buněčná podvýživa postoupí do druhé fáze, opět tím utrpí jak naše zdraví, tak naše krása. Na úrovni zdraví pocítíme hlavně špatně fungující trávicí systém i oběhovou soustavu. Zvyšuje se cholesterol v krvi, proto může vzniknout cukrovka. Zanáší se nám játra, často se objevují ledvinové kameny… A jak může utrpět naše krása? Buněčná výživa ve druhé fázi se projevuje ekzémy, vyrážkami a zhoršenou pletí. Mohou se také objevovat bílé flíčky na nehtech. Velká únava se také projevuje povadlou pokožkou a kruhy pod očima.

Jezte pestře, aby se u Vás neobjevila buněčná podvýživa

Abychom přijímali všechny živiny, jaké máme, musí být naše strava především dostatečně pestrá. Problém nastává hlavně tehdy, když člověk nemá na jídlo čas a stravuje se převážně ve fast foodech. Je jasné, že nemáme vždy čas vařit si doma, ale z variant, které v dnešní době jsou, je to ta nejlepší. Když si uvaříme doma, víme přesně, co jíme. Máme také přehled o tom, kolik jsme např. použili oleje na smažení a jak kvalitní tento olej je.

Snažte se tedy jíst co nejzdravěji a mít pestrou stravu, aby se u Vás neobjevila buněčná podvýživa a neutrpělo tak ani Vaše zdraví, ani Vaše krása.

A pokud doopravdy patříte mezi lidi jako já, že není moc času si denně připravovat krabičky s čerstvým jídlem a záleží Vám na tom abyste jedli vyváženou stravu a tělo dostalo všechno co potřebuje, je na trhu pár doplňků stravy, které vám toto pomohou nahradit. Jedním z nich, který denně používám i já je Natural Balance Shake.

 

zdroj. vipcosmetic.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *