Cesta blázna – neboli velká arkána v příběhu.

Mladá tarotářka, která mne kdysi učila tarotu a jak se s těch tajemných karet může stát kamarád, který nám pomáhá se kouknout za roh v různých situacích. Tehdy mi vyprávěla jeden příběh, který bych Vám dnes ráda předala. Je to příběh blázna (člověka a nás) životem a všemi zkouškami co každý z nás na své cestě potká.  Čtěte a možná i vy rádi nakouknete a přivoníte k tarotům.

 

Blázen může být kdekoliv, protože je svobodný a může být našim rádcem na cestě. A kartu po kartě prožívá svůj pozemský život:

Mág – představuje jednotu, člověka, který chápe jenom svůj pohled na svět a myslí si, že je to co vidí je na tomto světě to jediné správné. Je to karta začátku a člověk je na začátku svého poznání. Má k dispozici pro tvoření a učení 4 živly. Je to hermafrodit. Je to člověk co se učí, karta zrození.  A jestli se mágovi něco nepovede, zkouší to znova a znova jinými způsoby až pokud se to neprolomí.

Velekněžka – ženství, dualita. Jsme v pozici, kdy objevujeme nové věci, o kterých jsme ani netušili. Odhalujeme tajemství s nejjemnější ženskou intuicí. A jestli nám padne ve výkladu, je možné že je tam cesta o které jsme ani netušili.

Císařovna – velekněžka se mění v hmotnou císařovnu. V matku. Poznání se musí uplatňovat ve hmotě, od srdce, v emocích. Symbolizuje sestoupení z duchovna do praxe.

Císař- symbolizuje stabilitu. Vnáší řád a systém do zmatku císařovny (no jo matky). Má zvládnuté všechny hmotné věci. Při výkladu je to dobrá karta pro peníze a podnikání.

Velekněz – poznává a používá i 5 prvek ether, který souvisí se změnou. Vnější poznání shora. Poznání souvislostí a důsledků.  Poslední z osobních karet, kdy člověk poznává sám sebe.

A začínají karty „pracovní“

Milenci – člověk se o zkušenosti musí s někým podělit.  Životné rozhodnutí, které vám může změnit celý život nebo alespoň několik následujících let. Rozhodnutí, před kterým často člověk utíká. Nejtěžší životní rozhodnutí, kdy se musíme rozhodnout pro skutečnou cestu a neohlížet se zpět.

Vůz – útěk od rozhodnutí a člověk se dává na cestu životem. Vůz se řítí volným pádem života. Karta, která hodně souvisí s egem.

Síla – jestli je člověk zklamaný, že se neuměl rozhodnout, padá to těch nejnižších pudů (používání 1 -3 čakry k životu)

Poustevník – člověk je již vyčerpaný a musí odejít do klidu a najít sám sebe. Najít v sobě vnitřní světlo. Tady najde sílu všechno změnit.

Kolo štěstí – a má sílu všechno roztočit na správnou cestu. Možnost vyhoupnout se nahoru, změnit svůj život.

Spravedlnost – tady jsou váženy skutky člověka, a jestli bylo mnoho negativních, tak je pod jejich vlivem oběšen. Je to most přes minulost.

Viselec – stagnace. Člověk se musí obětovat, aby se mohl očistit. Kouknout se na věci z jiné perspektivy.

Smrt – všechno zlé odejde, aby se mohlo zrodit nové. Transformace a vysvobození viselce zkrutého období.

Umění – a hledá novou sílu a inspiraci. Tvoření nového života.

Ďábel – znovu se v těchto dnech potýká se závislostí na druhých, materiálních věcech, sexu a jiných „radostech života“. Vyrovnává se ze svým egem. Další zkouška

Věž – až jednoho dne přijde zásah shůry, který zbortí všechny falešné představy o životě a bytí. Rozbití falešných představ Ega.

A tady nám končí „pracovní karty“ a přichází karty „nebeských těles“, karty „vnějších vlivů“

Hvězda –  Otevírá nové sny, nové možnosti. Studium, sebevzdělávání. Vydání se na pouť za svým snem.

Měsíc – všechno vypadá těžce, jako za měsíčního svitu, když se občas luna schová za mraky.Nevíme jestli ta naše hvězda je ta správná. Člověk má tendence všechno vzdát, a proto by měl zatnout zuby a jít dál. Věřit, že měsíc vyjde z mračen, osvětlí cestu a ráno vyjde…

Slunce – dosažení cíle. Nová energie, radost, uvolnění. Je potřeba tuto energii naplno tvořivě využít.

Poslední soud – naše srdce je váženo na nebeských vahách a možná i proti pírku.

Svět (universum) – jestli je všechno OK, otevírá se nám nový svět, spojujeme se s jednotou, nebo……. se vracíme na některou z karet předešlých.

 

Vám všem přeji tu nejkrásnější cestu vaším životem a tarot, aby byl vašim pomocníkem který nebude rozhodovat za vás, ale pomůže vám se podívat co je pro vás nachystané když půjdete vpravo a co když půjdete vlevo. Pak je ale stále rozhodnutí a zodpovědnost za svůj život ve vašich rukách.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *