Emoce

Také máte občas pocit, že jste ve víru emocí vedeni proudem života a jen smutně koukáte jak se Vám vaše sny vzdalují?

Zeptali jste se někdy, kde se berou a proč nám určují jaký bude náš den nebo život? Jsou tady s námi od narození až do posledního dne našeho života. Jsou milými společníky, ale i otravou, kterého bychom se chtěli zbavit.

Na stejné otázky odpovídá Jiří Vokáč Čmolík ve svém přelomovém programu Neurorestart Emoce. Jak na nás působí, jak s nimi můžeme pracovat a kdy a jak ovlivňují náš život.

Nemoce jsou vlastně také jenom emoce. Ano, ty nezpracované, ale hlavně nepochopené. Nejdřív dostáváme spoustu znamení v podobě blbé nálady, nespokojenosti a pokud nereagujeme a vše přehlížíme, tak nás naše tělo musí upozornit jinak. Nemocí. Chcete to? Nebo to zastavíte už dřív a negativní emoce (strach, únava, stav uvíznutí, nespokojenost…) otočíte  na ty pozitivní (radost, láska, smích…)?

Já vím, říká se to jednoduše, ale také mám co dělat, když se ráno „samovytočím“, abych to rozdýchala a nastartovala se znovu. A dobrá zpráva je – JDE TO. Jak? Podívejte se  – vše má svou cestu. Naučte se měnit své emoce a pocity skrze své tělo.

Ve své knize Osvoboďte se s Feng Shui píšu o tom, jak můžeme se svými emocemi pracovat v prostoru kolem nás. Vše, co je kolem, nás ovlivňuje z jedné třetiny – tudíž můžeme i my ovlivnit velkou část našich emocí skrze prostor. Skvělé že?

Viděli jste někdy pořad „Po krk v odpadcích“? Jednou jsem ho kousek zahlédla a musím říci, že pro každého musí být tento extrémní případ jasnou ukázkou toho, co si přitahujeme horami zbytečností v našich bytech do života, i když trochu v menším měřítku. Ne každý z nás se dostane až do stavu nekonečného nutkání vše skladovat a hromadit do doby, než vám v domě zůstane jen malá ulička na průchod. Ale vidět to byť jenom na obrazovce stačí k uvědomění, kolik života nám může ubrat každá věc, kterou skladujeme jen tak, pro pocit „co kdyby“, či jiné majetnické pohnutky. Co všechno to může v našem životě znamenat? Únavu, zdravotní zátěže, nadváhu, zmatek v životě, zajetí v minulosti, prokrastinaci, stav uvíznutí, citovou otupělost, depresi a dál snad ani nebudu jmenovat.

Je čas vše vzít do svých rukou. Skrze byt a i skrze své tělo.

Udělejte si test jak jsou na tom vaše emoce.
mojeemoce-03-small.png

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *