Feng Shui – Jak připravit místo nejenom pro nové dušičky … I.

Věřím, že první krok ve své mysli jsme již všichni zvládli, a tak se pustíme do prvního kroku v našem bytě. Všichni se s očekáváním malého přírůstku do rodiny snažíme udělat a vybrat to nejhezčí místečko pro našeho miláčka. Aby se cítilo dobře, aby spokojeně spinkalo a začalo si v klidu přivykat na nový svět, v kterém se ocitlo.

Tak pojďme teď spolu připravit takové místo nejen pro maličké miminko, ale i pro nás, respektive všechno nové, co bychom do života chtěli přinést. Na nové věci musíme udělat v bytě místo. Postýlce bude možno muset uhnout nějaká skřínka, novému svetříku starší. Nebo alespoň by to tak mělo být. Představte si váš byt. A představte si, že váš byt je jako vaše tělo a vchodové dveře jsou ústa, kterými stále nosíme nové věci dovnitř. Jak dlouho? Kolik let už vnášíme jeden kus za druhým a kdy naposledy jsme něco kromě odpadkového koše vynesli? A teď si představte, že by VÁS nikdo stejnou dobu nepustil na toaletu. Jak byste se cítili? Hm, tak přesně se cítí váš byt.

Krok č.1: Projít celý byt a vyházet všechny nepotřebné věci.
Když mne moji učitelé postavili k tomuto úkolu, říkala jsem si, že žádný problém. Bydlela jsem ve svém bytě jen rok, co takového se mohlo nahromadit? Věříte, že jsem se nestihla divit, když byl najednou plný kontejner?
Začněte ve skříni. My ženy vždy tvrdíme, že nemáme co nosit a naši chlapi nevěřícně kroutí hlavou nad našimi přeplněnými skříněmi. Jenomže my máme pravdu, jenom ji třeba ještě mužům ukázat. Použijme léty ověřenou tzv. „kolíčkovou metodu“. Vezměte si košík s kolíčky a na každou věc, kterou jste neměli rok, dejte jeden kolíček. Dva roky, dva kolíčky. Zakrátko kolíčky dojdu a vy máte dvě možnosti. Buď okolíčkované věci vyhodíte a pokračujete, nebo jdete koupit další kolíčky. Já doporučuji podle vlastních zkušeností, že to co jste neoblíkli rok, už neoblečete nikdy, ale pokud vám je věcí doopravdy líto, začnete v prvním kole vyhazovat „vícekolíčkové“ věci. Je pravda, že i mně bylo líto všechno vyhodit, protože mnohé věci z toho byli nové, tak jsem pozvala kámošky a nechala jich si povybírat věci, které se jim líbí a zbytek šel z domu ven. U oblečení dávám velký vykřičník na věci, které jste nosili v těžkém období jako je např. úmrtí někoho blízkého, rozchod s partnerem, neúspěšné zkoušky. V tomto oblečení je uskladněna všechna energie z tohoto období a sami musíte uznat, že to není nic extra. Pokaždé, když znova oblečete danou věc se hlouběji a hlavně znovu noříte do nálad v tomto období. Je to potřebné?
Další pikantérií jsou svatební dary hlavně v starších generacích, kdy bolo běžné dostat tri žehličky apod. Je načase se zamyslet, co všechno doopravdy potřebujete. Pomalu projděte byt a všechny dlouhodobě nepoužívané, z místa na místo překládané věci buď věnujte dále nebo se jich jednoducho zbavte.
Vím, že vás čeká těžký úkol. Znám všechny úskalí a chvíle, kdy každou z věcí držíte v ruce a smutným pohledem přemýšlíte, jestli i toto patří do kategorie, která má jít do pytle. Proto vás prosím, nerobte nic násilím. Pokud vás Feng Shuej zaujme a začnete s ním doopravdy žít, tak se tato část stane vaší každodenní součástí. Říká se, že pomalu dále zajdeš a hlavně když zjistíte, že se vám po tomto uklízecím „trápení“ lépe dýchá nejen v bytě, ale i v životě, protože jste uvolnili množství místa pro příchod nových věcí a možností do vašeho života, začnete to dělat s radostí. A časem naučíte své přátelé a kamarády, že jako dárek místo různých sošek, váziček a podobných drobností jsou lepší „konzumní“ věci.

Teď budu všem držet palečky při prvním krůčku, protože ten sice nevypadá, ale je nejdůležitější ze všech. Protože, když bude ve vašem bytě a životě „energeticky“ místo, pak všechny přesuny nábytku, změny barev bude doopravdy možné vidět na vašem životě.

2 komentáře

Milena Adlerová

Ach Bože, tak to je také mé vysoce aktuální téma. Věci, plno věcí, vše zaplněné a neochota se s nimi rozloučit. Je to skoro bolestné je vyhodit nebo rozdat, rozdat je přece jen přijatelnější, ale i tak, kde vzít tolik času na vytřídění tolika věcí. A přece již vím, že bez důkladné čistky se nepohnu, už to cítím tak markantně a tenhle článek to zcela vytáhl na světlo boží a mohu se kroutit jak chci. Volba je jen a jen na mně budˇv tom zůstanu skoro zahrabaná nebo začnu krůček po krůčku s čistkou. Prosím tedy o pomoc všechny spřátelené bytosti, ať v této činnosti stojí při mně a ať se konečně pohnu, teď to jde, ale ztěžka, tak proč si to neulehčit dík za to nakopnutí, dnes půjde ven první část a je jedno, odkud začnu, jdu pro prázdnou krabici a hned s ní pryč. Zítra by mi těch věcí mohlo být líto, a šly by zase do jiného depozitáře.

Reply
Zuzana Micháliková

Milenko,
řekla jste to nádherně a já vám držím palce a posílám andělé ať pomohou uvolnit místo pro spoustu nových věcí do vašeho života.
Z.

Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *