Feng Shui – umění bydlet

Feng Shui je spojení dvou slov „vítr a voda“, ale to se dočtete v kterékoliv  z knížek o tomto krásném umění. Já se ale vždy pozastavím a snažím se najít ty správná slova, když se mne lidi zeptají „Co to vlastně to Feng Shui je?“. A tak je tomu i dnes. Pokusím se do pár řádků vtěsnat to, co mne už pár let provází každodenním životem a vždy má připravené nové a nové překvapení, jaké jednoduché a prosté řešení mohou být na naše složité problémy.

Všichni budete se mnou souhlasit, že prostor ovlivňuje náš život. Je rozdíl, jestli žijeme v malé chatrči na kraji lesa, nebo ve velkoměstě. A stejně nás ovlivňuje náš byt, postavení nábytku v něm, barvy, rozmístnění jednotlivých pokojů, tvary a věci kolem nás a místa, kde leží. Na první pohled maličkosti, ale. Na maličkostech stojí svět. Vždy máme dvě možnosti: „Buď my náš život přizpůsobíme našemu bytu, nebo byt přizpůsobíme našemu životu.“ Můžete si vybrat. Posunout televizi o půl metru, nebo se každý den dívat jak Váš manžel má za nejlepšího kamaráda ovládač od TV. Je to na Vás.

Změňte své okolí a změníte svůj život.

Změna, to je to správné slovo vystihující Feng Shui.  Jakákoliv změna ve vašem bytě Vám pomůže změnit některou součást vašeho života. V „starém“ (ne věkem) nejde začít nic nové. Něco těžkého? A neděláme to denně? Když si na prvé rande koupíme novou halenku nebo s odchodem partnera měníme účes? A co naše noční přesuny nábytku….

Takže můžeme pěkně spolu udělat prní krok…

 

2 komentáře

Mária Ďurišová

Dobrý deň,
po absolvovaní štúdia Feng shui pre biznis – všetkých desiatich lekcií je nejaké potvrdenie o absolvovaní?
Ďakujem

Reply
Zuzana Adam

Ano
certifikát o absolvování kurzu je možné získat při absolvování všech lekcí kurzu

Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *