Feng Shui – Obrazy pro prostor

V lekcích Feng Shui, které pro Vás připravuji, se v poslední době dokola opakuje jedno téma. Obrázky, fotografie, obrázky….. a symbolika v nich, kterou chceme dostat do našeho života, přes naše prostředí.

Jedna z hodně silných pomůcek a vlastně asi všichni včetně mne stojíme pořád před tou samou otázkou…. kde ten svůj obrázek vzít. V hlavě se zrodil. A teď jak ho dostat na papír nebo plátno. Hm… já malovat moc neumím a co vy? Pak projíždím všechny své fotografie a dokola narážím na to, proč jsi Zuzano v této situaci nevyfotila, proč není na obrázku tento pohled?

Pak jenom pokrčím rameny a zjistím, že vlastně nevím jak natočit tu spoušť, co hledat v hledáčku, aby to vyjádřilo můj pocit. A tak jsem se jednoho dne zasnila, jak nemusím hledat a nakupovat fotky po internetu a vše o chci otisknout v prostoru, naleznu ve svém fotoaparátu.

Chci prostě jenom fotky do mého prostoru, pro projekty které tvořím a hlavně pro radost. A víte, myšlenka vyslaná do světa, nalezne svého příjemce.

Jednoduše krok za krokem se dívat do hledáčku (připomíná mi to film „Básníci“), jak v tom malém okamžiku mrknutí oka vše zachytit v nádhernou a hlavně naši fotografii. Nikdo jiný totiž ten den neprožil stejně jako vy a proto kdo jiný může zachytit energii a atmosféru dané situace.

I já se mohu naučit vnímat svět přes hledáček a pak se moji milí kamarádi nemusí zlobit, že sem nezachytila co chtěli.

JJ mám velice vtipnou historku s moji milou kamarádkou. Byly jsme na parasalingu a samozřejmě jedna fotila a natáčela tu druhou jak si létá. Když jsem viděla fotky, nááádhera. Zuzanka ve výšiobrázek (19)nách a létá. No ale když uviděla moji práci Věrka, jenom bouchli dveře a já cítila, že něco je špatně. Ano moje oči neviděly, to co cítilo její srdce. A proto se mi to nepovedlo ani zaznamenat do fotografie 🙁 teď se za to omlouvám, ale přineslo to ještě jednu jízdu, kde focení Věrka s jasnými pokyny zadala posádce na lodi. Pak jsme se už na pláži společně jen smály, dokonce jak je dobrým zvykem kouče, převedly si obě tyto situaci na běžný život. A to jsme se smály ještě víc.

Pro mne to bylo jedno velké uvědomění, jak každý vnímáme a prožíváme situace jinak. A jak každý z nás chceme tyto situace vidět jinak promítnuté na fotce. A že to neumíme? Vše se dá naučit a já se na to těším.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *