Moje nej knížka

Moje nejoblíbenější knížka, tedy spíš audio-knížka, nebo dnes již mohu s klidným svědomím říci že jsem ji slyšela víc jak 1000 krát. A pořád dokola jsem v její hloubce byla schopna naleznou nové a nové objevy.

Musím říct, ale že nejvíc mne překvapovalo jakým způsobem tato kniha promlouvá k dětem. Moje dcera ji poslouchala tak od 3let. Stala se to její nejoblíbenější cestovní nahrávkou – a to že jsme v autě nacestovali za ty léta kilometrů. Když jsem Santiaga, nebo kapitolu Tanger pouštěla alespoň tak po dvousté, najednou ke mne  ze sedadla vzadu začali chodit opravdu zajímavé a hluboké otázky. „Mami proč Santiaga nechal Sklenář vše vyčistit, když stejně mu musel dát najíst?“  „Jak se čte z pouště a letu krahujců?“ „Proč se může Santiago vždy vrátit do sklenářství nebo k ovcím? A to můžu i já, když zkusím něco nového?“ „Proč má Fatima radost, že Santiago odjíždí?“  A spousta dalších, co si už teď ani nevzpomenu. Vím, ale že nad některými jsem musela dlouho přemýšlet, v které části příběhu byli a jak vše vysvětlit dítěti jeho řečí, ale tak aby dostalo opravdu odpověď na svou hlubokou otázku.

Děkuji, že autor nechal vést své pero a dovolil vzniknout tak hluboké knížce. A děkuji českým hercům, že nahráli knížku tak obohacujícím způsobem, kde se z knihy stal opravdový příběh, který můžete s nimi prožít.

A děkuji své dceři, že jsem Alchymistu slyšela nespočetně mnohokrát.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *