Neposuzuj každý den podle toho, jakou sklidíš úrodu, ale podle toho, kolik zasadíš semínek.

 

Někdy se lidé ptají, jak mohou dosáhnout věcí, o které stojí. Ať už se jedná o finanční úspěch, nalezení životního partnera, získání pevného zdraví, nebo něco jiného, vždy si položte otázku, jak byste k tomu, co sami chcete mohli pomoci ostatním. Někdy se zdá, že se prostě nemůžeme pohnout z místa, pokud o něco usilujeme sami pro sebe. Když však přestaneme lpět na tom, že to chceme získat pro sebe, věci se častokrát začnou hýbat mnohem lépe.

Vyjádření, které tuto poněkud pobuřující myšlenku potvrzuje, zní: „Co pomůžete uskutečnit ostatním, život pomůže uskutečnit vám“. Nejste-li schopni ve svém životě dosáhnout žádané změny, prostě se zaměřte na to, jak byste – teď a tady – pomohli učinit změnu v životech ostatních.

Pokud jste ochotni, vzít si tuto radu k srdci a skutečně budete těmi, kteří pomohpou udělat pozitivní změnu v životech ostatních lidí, můžete očekávát velké změny v životě vlastním. Je totiž nevyhnutelné, že se dříve či později ta změna, kterou v tuto chvíli nejvíce hledáte, uděje i u vás samotných. Protože, když dáš, tak dostaneš a co zaseješ, tak sklidíš.

Každý váš pozitivní dotek životů ostatních lidí  je jako semínko – když jej s vlídností zasejete a budete se o něj starat, sklidíte bohatou sklizeň. Dary, které pošleme dál, se nám vrací v rozmanitých podobách. Dobré dílo a ctnosti jsou jako semena, která se rozmnožují; vysadíme-li útlý výhonek, sklídíme celý les vděku.

Neposuzuj každý den podle toho, jakou sklidíš úrodu, ale podle toho, kolik zasadíš semínek. — Robert Louis Stevenson

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *