POŠLI TO DÁL

Kdysi dávno jsem viděla jeden úžasný film „Pošli to dál“. Příběh byl jednoduchý. Malý chlapec dostal ve škole za úkol vymyslet, jak změnit svět. A on to udělal. Pomohl  jednomu bezdomovci a jediné, co za to chtěl, bylo, aby to poslal dál dalším třem lidem. Chlapec pomohl také své mámě, učiteli a chtěl totéž. Dlouho to vypadalo, že ani jeden z jeho činů nepadl na úrodnou půdu, až se jednoho dne  objevil na druhém konci USA reportér, jehož špičkový právník chtěl za svoji obhajobu jediné „pošli to dál třem lidem“. A najednou se rozpoutal šílený kolotoč s mnoha lidmi, kteří někdy za maličkosti, někdy za záchranu života řekli jediné „pošli to dál“. V té chvíli jsem se slzami v očích pocítila v srdci jedinečnou sílu toho množství lidí. To, o čem si jeden malý chlapec myslel, že sám nezvládl ani začít, zvládlo společně hodně lidí – změnit svět, i když malinkým kouskem.

A takhle vnímám já svůj tým, jako obrovskou řeku, která přibírá malé slabounké potůčky a tvoří silnou řeku jako je Nil. Jako řeku, která spojí všechny různorodé potůčky v jedno, jako řeku, která vede své vody za společným cílem. Zkuste si představit ten rozdíl. Jednotlivé malé potůčky a říčky samotné protékající Saharou, nebo obrovský Nil. Který z nich na 100% dosáhne svého cíle – moře?

Nedávno jsem měla poprvé možnost doopravdy pocítit silu Nilu ve své skupině, v mém core teamu. Holky zdánlivě k sobě nepatřící začaly společně pádlovat na jedné pevné lodi. Zajímaly se, jak pádluje ta druhá, učily jedna druhou, jak lépe držet pádlo, aby loď jela rychleji a stabilněji. Proč? Jednoduše se nám společně podařilo najít stejný CÍL, stejné moře, do kterého chceme doplout. Radost, nadšení a sdílnost doprovázela každý krok našeho týmu a moře bylo nadohled. Dopluli jsme. A teď nás čeká další úkol. Najít společný oceán a vypravit další lodičky za společným snem.

A co když se nám zpočátku nedaří? … JENOM ZKOUŠEJTE A ZKOUŠEJTE. Klišé? Ano, ale také trefa do černého, která mi znovu a znovu pomáhá jít dál. A neodpustím si ještě další. Římský filozof Seneca napsal: „Štěstí přijde, když se příprava potká s příležitostí“ a tohle bychom si měli opakovat pořád. Protože jestli si myslíte, že můžete, nebo nemůžete, MÁTE PRAVDU.

Není jednoduché postavit, ale hlavně udržet fungující tým ať už v našem podnikání nebo v životě (i naše rodina je týmová spolupráce), ale je to jistá cesta k úspěchu. Proto hledejme společný proud a společný cíl, kam chceme dorazit, a pak v cíli udělejte jednoduchou věc. POŠLETE TO DÁL.

„Udělejte pro další to, co někdo předtím udělal pro Vás.“

One Comment

Pavli

Pošli to dál, to je poselství, které díky svým životním zkušenostem vyznámám stejně jako vy, Zuzanko. Děkuji za krásný článek :o)
„To zlé zadrž, to dobré pošli dál.“

Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *