SUPERŽENA… co je uvnitř? A co se stane, když odhodí masku

Navenek úspěšné ženy, velké hrdinky života, často jen šikovně zakrývají zraněné nitro. Nedůvěru v sebe sama a nízké hodnocení sebe sama, schovávají za neprůstřelnou masku úspěšné ženy. Většinou si nedovolí podívat se do sebe, na tu zraněnou a nesmělou dívku, která se krčí někde v koutku uvnitř. A život běží…

Po nějaké době začnou tikat biologické hodiny. “Mám teď úspěšně rozjetou kariéru…” “Nejsem si jistá, jestli můj partner bude ten správný otec.” “Musím nejdřív doplatit hypotéku…” To jsou na první pohled zcela logické a reálně působící argumenty. A uvnitř?

Strach a žádná zkušenost být ženou. To je to, co se skrývá za těmito argumenty. Nevíme, jak se to dělá. Mnohé z nás na sebe převzaly spoustu mužských úkolů a postojů. Přišlo to tak nějak samo. Umíme vyměnit žárovku, vymalovat, vybrat auto, dojednat byznys. Najednou ale zjišťujeme, že nevíme, jak být ženou, partnerkou, milenkou a matkou. A žena v nás, opravdová Venuše, spí.

Možná se ptáte, o čem to ta Zuzana píše? Žena kterou popisuje úspěšná a sebevědomá  přece je. Nooo, před lety bych si to asi řekla taky. Teď je za mnou spousta práce a hromada koučovacích hodin. Vidím to už trochu jinak. A nejsem sama!

Dnes mnoho SUPERŽEN začíná cítit, vnímat, že něco není úplně v pořádku, že tu chybí rovnováha. Ženy dnes vlastně ani nevědí, jaká je jejich role. Ostatně, neví to ani společnost. Aby se to na nás nepoznalo, nosíme masky. Ty nás chrání před okolím a hlavně před námi samotnými. Pod maskou se ale schovává křehká a mnohdy vystrašená žena, která hledá venku svou vlastní hodnotu. Jenže ji nikdy nenajde. Vlastní hodnota člověka je vždycky jen a jen uvnitř.

Sebevědomí, sebehodnota, sebeláska – to jsou pojmy, o kterých se taková žena vůbec neodváží mluvit. Navenek je superžena a superhrdinka úspěšná, ale už ne moc šťastná.

Co by se stalo, kdyby našla svou opravdovou hodnotu, dovedla by se sama ocenit? Kdyby se měla opravdu ráda taková, jaká je, kdyby se její vědomí sebe sama začalo promítat z nitra ven, do okolí?

Její úspěch by dosáhl astronomických výšek. Ženy, které umí ocenit samy sebe a naplnit své nitro spokojeností… Umíte si to představit? Já tuhle představu miluji.

One Comment

Jana T.

Při čtení tohoto článku mě nejdřív běhal mráz po zádech, pak jsem se rozbrečela…zasáhla jste do černého. Zvenčí všichni obdivují co dělám a co „mám“, co jsem dokázala a já bych si vlastně přála být jen šťastná. Děkuji za Vaši práci. Jana

Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *