VYTRVALOST – ZÁKLADNÍ STAVEBNÍ KÁMEN ÚSPĚCHU

Kdo z nás dokáže popsat, co znamená slovo úspěch? Zeptejme se tisíce lidí a každý jeden odpoví jinak, každý z nás vnímá úspěch jinak, pro každého to je něco jiného. Naopak neúspěch, ale znamená vždy to samé. A dokážeme ho popsat všichni stejně. Neúspěch znamená, že člověk nedosáhne svých cílů. Neúspěch znamená, že jsme prohráli.
V aréně se vytrvalost býků trénuje, do býka je vraženo kopí a býk bojuje dál, nikdy se nevzdá. Nás trénuje sám život. Nikdy se nevzdávejte! KDYŽ VYTRVÁTE DOSTATEČNĚ DLOUHO, USPĚJETE! Jsme lidské bytosti, můžeme se sami rozhodovat, jestli a jak budeme kráčet životem. Nemusíme čekat na svolení, máme vlastní vůli.
ODMĚNA LEŽÍ NA KONCI CESTY.
Nikdy nevíte, jak daleko jste od cíle, pokud neučiníte další krok, nikdy se nedozvíte, zda cíl je toto poslední zatáčka, kterou je potřebné zdolat k cíli. A proto čiňte další krok, každé ráno, den za dnem.Je to jako když zatnete sekeru do velikého stromu. První záseky jsou jak nic, ale když vydržíte sekat dostatečně dlouho, strom jednou spadne!
DŮM BUDUJEME CIHLU PO CIHLE.
Pokud vytrváte dostatečně dlouho, úspěch se dostaví. Nikdy nemyslete na porážku, nikdy nemyslete na to, že zrovna toto není pro Vás. Vytlačte ze svého slovníku slova – nezvládnu, nemohu, nedokážu… Vymažte z těchto slov to první ne a najednou?
Kde končí poušť, začíná zelená tráva. Každé „NE“ vás přibližuje ke slovu „ANO“. Je potřeba prožít noc, abych poznala den. Je potřeba mnohokrát prohrát, abych dokázala uspět.
Nikdy nedopusťte, aby váš den končil nezdarem. Zasaďte semínko úspěchu na příští den.

„DOKUD DÝCHÁM, VYTRVÁM A VYTRVÁM–LI DOSTATEČNĚ DLOUHO, ÚSPĚCH SE DOSTAVÍ.“ Og Mandino

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *